Menu witryny
Strona główna
Aktualności
Archiwum
O szkole
Kółka zinteresowań
Realizowane projekty
Dla rodziców
----------------------
e-Dziennik - logowanie
Poczta - logowanie
Owncloud - logowanie
Stowarzyszenie KFR
----------------------
Nowości
Popularne
BIP

Linki
Mam kota na punkcie mleka
Linki

Linki
Advertisement
Linki
Gościmy
Przygoda przedszkolaków w plenerze
Czytaj całość
W dniu 1 czerwca br. dzieci z oddziałów przedszkolnych I,II ( w wieku od 3- 6 lat)  wyruszyły na wycieczkę do Stajni  Koni  "Roka" znajdującej się w  Kowalach Księżych niedaleko Turku.  Na miejscu, ku zaskoczeniu dzieci, powitały ich prześliczne psy, toteż natychmiast na twarzach  pojawiły się uśmiechy, a głaskaniem i piskom nie było końca.   Następnie  poczęstowano nas kiełbaską z grilla i słodkościami w postaci pączków, cukierków i ciasteczek.
Czytaj całość
 
ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU

Czytaj całość         
Od kilku lat  w naszej szkole, we współpracy ze Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Turku, przeprowadzamy akcję mającą na celu uświadamianie wszystkim uczniom, że palenie szkodzi zdrowiu. W dniu 31 maja br.1 maja br. odbyły się Obchody Światowego Dnia bez Tytoniu z tej okazji uczniowie przygotowali plakaty techniką kolaż negujące palenie , które zostały umieszczone na gazetce profilaktycznej pod hasłem

"Nie zgrywaj Herosa zostaw papierosa". 

Czytaj całość
 
31 maja Światowy Dzień bez Tytoniu.
Czytaj całość
31 maja Światowy Dzień bez Tytoniu.

 
O szkodliwości palenia powiedziano już wszystko i wiele razy, ale powtarzać wciąż trzeba. Temu służyć ma Światowy Dzień bez Tytoniu.
W święto obchodzone od 1987 r. Światowa Organizacja Zdrowia stara się uświadamiać i ostrzegać przed zgubnymi skutkami palenia tytoniu - głównie nowotworami płuc, przełyku, krtani, gardła czy trzustki. Na całym świecie po papierosy sięga regularnie ponad miliard osób, z czego ok. 200 mln to kobiety. Jeśli nie podjęte zostaną pilne działania zapobiegawcze, do roku 2030 tytoń może doprowadzić do zgonu ponad osiem milionów ludzi, z czego 2,5 miliona stanowić będą kobiety - ostrzega WHO.
Ten dzień służy zwróceniu uwagi na konieczność ochrony obecnych i przyszłych pokoleń przed następstwami używania tytoniu. Zwraca uwagę na ryzyko zdrowotne związane z paleniem tytoniu i ma na celu propagowanie działań na rzecz redukcji konsumpcji tytoniu.
Światowy Dzień bez Papierosa - to świetna okazja, by w końcu pożegnać się z paleniem na dobre!
Pożółknięte dłonie i paznokcie, nieświeży oddech, ziemista cera, o "przepalonych" przez lata pieniądzach nie wspominając - to nie jedyne konsekwencje palenia, które dla wielu nie są na tyle odstraszające, by odmówić sobie kolejnego papierosa. Palenie tytoniu ma znacznie gorsze skutki, które są nieodwracalne. Z każdą wypaloną paczką papierosów rośnie ryzyko zajścia w organizmie mutacji mogącej okazać się nowotworem.
Czytaj całość
 
Konkursu Wiedzy o Gminie Kawęczyn

Czytaj całość
30 maja 2017 r. w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kawęczynie odbył się finał XVII edycji Konkursu Wiedzy o Gminie Kawęczyn. Turniej rozpoczęli: Pani dyrektor Arleta Biegańska, która przywitała wszystkich życząc wysokich wyników oraz Wójt Gminy Kawęczyn - Jan Nowak, organizator i sponsor nagród. Przebieg konkursu nadzorowała Komisja w składzie: przewodniczący -Sylwester Kasprzak (Wiceprzewodniczący Rady Gminy), członkowie: Iwona Krajewska (Zastępca Kierownika USC), nauczycielki wiedzy o społeczeństwie- Ewa Grzybek z Gimnazjum w Kowalach Pańskich i Anna Milewska Inglot z Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej Curie w Kawęczynie.

Czytaj całość
 
Słońce ,gwiazdy i pierniki.

Czytaj całość

Słońce ,gwiazdy i pierniki.

Dnia 22 maja 2017r uczniowie klasy I, II i III udali się na wycieczkę do starego, pięknego grodu nad Wisłą, do  Torunia. Już od samego rana przywitała nas słoneczna pogoda, dlatego wszyscy z radością spacerowaliśmy po nadwiślańskich bulwarach. Następnie udaliśmy się do Planetarium, gdzie obejrzeliśmy seans o gwiezdnych  podróżach psa Łajki. Później poszliśmy na Stary Rynek odwiedzić naszego astronoma Mikołaja Kopernika, który dostojnie trzymając w dłoni Ziemię spoglądał na nas z góry. Wypadało także zajrzeć do Domu Astronoma, odwiedzić kilka kościołów, pospacerować po miejskich parkach, pochlapać się w miejskich fontannach, przejść przez kilka bram prowadzących do miasta, stanąć prosto przy krzywym murze.

Czytaj całość
 
Pierwsza pomoc w wypadku drogowym

Czytaj całość

Pierwsza pomoc  w wypadku drogowym

Nauczycielka edukacji dla bezpieczeństwa p. Małgorzata Tołkacz do realizacji zadań związanych z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej zaprosiła ratownika medycznego p. Michała Pustego i strażaków z miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Od marca do maja p. Michał Pusty uczestniczył w lekcjach z zagadnień udzielenia pierwszej pomocy oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Zwieńczeniem zajęć była lekcja przeprowadzona na boisku szkolnym z udziałem Druhów Strażaków
z Jednostki OSP w Kawęczynie, która jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Uczniowie mogli wówczas zapoznać się z pracą ratowników biorących udział w różnych zdarzeniach. Mieli także okazję ćwiczyć rozpoznanie stanu poszkodowanych
i resuscytację krążeniowo - oddechową.

Czytaj całość
 
Potrójny sukces

Czytaj całość

Potrójny sukces.


W dniu 23 maja Zespół Szkoł im. Marii Skłodowskiej Curie był miejscem rozgrywek etapu powiatowego XXIV Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. 

Ogranizatorem tegorocznej edycji konkursu był Wójt Gminy Kawęczyn Jan Nowak.

Nasza szkoła gościła na konkursie gimnazjalistów z Gimnazjum ze Słodkowa  przygotowywanych przez p. Danutę Kaczorowską, Gimnazjum nr 2 w Turku przygotowywanych przez p. Annę Maćczak i Iwonę Rosiak, oraz z Gimnazjum w Malanowie przygotowywanych przez Krystynę Nykiel. W sumie wzięło udział szesnaścioro uczestników.

Czytaj całość
 
Kotlina Kłodzka - bogactwo form skalnych
Czytaj całość

Kotlina Kłodzka - bogactwo form skalnych
i niezwykłych krajobrazów

 

Wiele wrażeń dostarczyła nam trzydniowa wycieczka krajoznawcza do Kotliny Kłodzkiej.
Ta największa w Sudetach kotlina śródgórska jest obszarem bardzo atrakcyjnym turystycznie. Region ten słynie z urokliwych górskich miasteczek, czystego powietrza, szlaków turystycznych, leczniczej wody mineralnej oraz wspaniałych skalnych krajobrazów.
Opiekunkami podczas naszej wyprawy były: p. Barbara Glapińska, p. Bożena Tylak,  p. Hanna Nowak oraz p. Barbara Kępa.
Pierwszego dnia wycieczki udaliśmy się do Skalnego Miasta w Czechach w pobliżu wsi Adrszpach. Podziwialiśmy w nim przepiękne, unikalne formy skalne, które zostały malowniczo i artystycznie wyrzeźbione przez naturę. Na terenie Adrpaskich Skał zwiedzaliśmy skalny wodospad, szmaragdowe jezioro starej piaskarni otoczone różnobarwną roślinnością oraz górne jeziorko, gdzie wiele uciechy sprawiło nam przepłynięcie wieloosobowymi tratwami.


Czytaj całość
 
I Gminny Konkur Języka Angielskiego z Macmillanem
Czytaj całość
W dniu dzisiejszym pięcioro naszych uczniów ze szkoły podstawowej wzięło udział w I Gminnym Konkursie Języka Angielskiego z Macmillanem, który odbył się w Szkole Podstawowej w Tokarach. Maksymalna liczba punktów jaką mogli zdobyć uczestnicy konkursu, wynosiła 75. Nasi uczniowie zdobyli najwyższą liczbę punktów w swoich kategoriach wiekowych i zajęli czołowe miejsca na podium. Michał Rojek ( 49 pkt. ) - I miejsce w kategorii klas IV. Izabela Rusek (58 pkt.) - I miejsce w kategorii klas V. Aleksandra Pawlak ( 70 pkt) - w kategorii klas VI. II miejsce w kategorii klas VI przypadło Michałowi Froncali oraz Kacprowi Wróblowi, którzy również osiągnęli imponujący wynik . (68 pkt. ).
Organizatorom konkursu serdecznie dziękujemy za zaproszenie i miła atmosferę. Gratulujemy całej piątce!
Czytaj całość
 
Gminn Festiwal Piosenki Dziecięcej
Czytaj całość
Sukces naszych uczennic na XIV Gminnym Festiwalu Piosenki Dziecięcej "Śpiewaj razem z nami". Spośród 18 śpiewających uczestników z całej gminy Kawęczyn, jury nagrodziło czworo naszych solistów.
Laureatkami I miejsc zostały: zostały: Aleksandra. Pawlak kl. VI ( w kategorii klas 4-6) oraz Weronika Osicka kl. III B ( w kategorii klas gimnazjalnych ) Zosia Baczyńska z kl. II -II miejsce (w kategorii klas I-II). Adrianna Dewicka z kl.II A - III miejsce ( w kategorii klas gimnazjalnych). Bardzo dobrze zaprezentowały sie rowniez Zuzanna Drewniak ( kl. 2) oraz Sylwia Walczak ( kl. V).
Wszystkim wykonawcom oraz zdobywcom miejsc na podium serdecznie gratulujemy!
Czytaj całość
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 61 - 120 z 364