Menu witryny
Strona główna
Aktualności
Archiwum
O szkole
Kółka zinteresowań
Realizowane projekty
Dla rodziców
----------------------
e-Dziennik - logowanie
Poczta - logowanie
Owncloud - logowanie
Stowarzyszenie KFR
----------------------
Nowości
Popularne
BIP

Linki
Mam kota na punkcie mleka
Linki

Linki
Advertisement
Linki
Gościmy
Wyróżnienie Szkoły Podstawowej

Wyróżnienie

Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej- Curie w Kawęczynie

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie, na podstawie analizy wyników osiągniętych przez uczniów w Eliminacjach Powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, od kilku lat doposaża szkoły podstawowe w profesjonalne pomoce do nauki w zakresie wychowania komunikacyjnego. Dzięki osiągnięciom uczniów w tegorocznych eliminacjach Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kawęczynie została zakwalifikowana do otrzymania tych pomocy. W dniu 4 października 2011 r. delegacja szkoły uczestniczyła w uroczystości przekazania sprzętu, która miała miejsce w Szkole Podstawowej nr 15 im. Polskich Olimpijczyków w Koninie. Podczas uroczystości szkołę reprezentowali: pani Arleta Biegańska -dyrektor Zespołu Szkół, pani Magdalena Tomczyk -opiekunka drużyny, członkowie drużyny- Andrzej Kasprzak i Eliasz Cholajda. W skład zestawu pomocy o wartości ponad cztery tysiące złotych wchodzą m. in. trzy rowery z wyposażeniem, zestaw znaków drogowych, plansze edukacyjne, przenośny sygnalizator świetlny, książki i broszury.

Jak powiedział dyrektor WORD w Koninie, pan Piotr Korytkowski do tej pory wyposażono 42 szkoły podstawowe w rejonie konińskim. W tym roku taką pomoc otrzymało 11 szkół, z tego 2 z powiatu Turkowskiego.

Otrzymane pomoce na pewno uatrakcyjnią naukę zasad ruchu drogowego kawęczyńskim uczniom.

  

 
Poznań wart poznania

O słuszności hasło promującego stolice Wielkopolski mieli okazję przekonać się uczestnicy wycieczki, która odbyła się w niedzielę 25 września br.

Czterdziestoosobowa grupa uczestników projektu „Aktywna jesień 2” zwiedziła starówkę poznańską,
w tym m. in. Katedrę z jej podziemiami oraz jeden z najpiękniejszych kościołów barokowych w Polsce, poznańską Farę z jej bogato zdobioną zakrystią. Na Starym Rynku wycieczkowicze mogli skorzystać
z materiałów promocyjnych miasta, które udostępniano bezpłatnie na jednym z stoisk promujących Wielkopolskę. Wieczorem uczestnicy wyjazdu obejrzeli spektakl pt „Portugalia” w Teatrze Polskim. Atrakcją wieczoru był występ znanej aktorki telewizyjnej Katarzyny Bujakiewicz.

Projekt „Aktywna jesień 2” realizowany jest przy wsparciu Wojewody Wielkopolskiego
w ramach zadania „Działania na rzecz aktywizacji osób starszych”.

 
Szczęśliwa X

Czytaj całość

29 września 2011r uczennice z Gimnazjum w Kawęczynie w składzie: Nikola Ruszkowska, Joanna Janicka, Sylwia Pawlak, Karolina Janiak, Nikola Pluta, Karina Lefterov, Klaudia Jaśkiewicz, Anna Przyborek wraz z opiekunem p. Aleksandrą Bartczak wzięły udział w X Mistrzostwach Powiatu w Piłce Nożnej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych pod hasłem „ Narkotykom Stop”. Organizatorami turnieju byli: Gmina i Miasto Tuliszków, Posterunek Policji w Tuliszkowie, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tuliszkowie, Polskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii o/ Turek. W mistrzostwach wzięło udział 7 żeńskich drużyn z siedmiu gmin. Dziewczęta były podwójnie obciążone bowiem reprezentowały nasze gimnazjum oraz Gminę Kawęczyn. Końcowy wynik rozgrywek ułoży się dla nas szczęśliwie bowiem zajęłyśmy III miejsce ustępując takim zespołom jak Przykona i Brudzew. Najlepszą zawodniczką mistrzostw została Sylwia Pawlak z naszego gimnazjum. Przypominamy iż tytuł najlepszej zawodniczki mistrzostw w roku ubiegłym należał do koleżanki Sylwii Joanny Janickiej. Atmosferę mistrzostw oddają pamiątkowe zdjęcia.

 

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 361 - 364 z 364