Menu witryny
Strona główna
Aktualności
Archiwum
O szkole
Kółka zinteresowań
Realizowane projekty
Dla rodziców
----------------------
e-Dziennik - logowanie
Poczta - logowanie
Owncloud - logowanie
Stowarzyszenie KFR
----------------------
Nowości
Popularne
BIP

Linki
Mam kota na punkcie mleka
Linki

Linki
Advertisement
Linki
Gościmy
OGŁOSZENIE

OGŁOSZENIE


Dnia 27 czerwca 2013 r. odbędzie się szkolny kiermasz podręczników.

Czytaj całość
 
Informacja o propozycji zajęć wychowania fizycznego

Informacja o propozycji zajęć wychowania fizycznego do wyboru przez uczniów 
 

         Zgodnie z zarządzeniem Dyrektora Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej- Curie w Kawęczynie  nr 43101.3.2011 z dnia 28 września 2011 r. w sprawie propozycji zajęć wychowania fizycznego do wyboru przez uczniów zmienionego zarządzeniem nr 20 z 28 maja 2013 r. uczniom klas IV-VI szkoły podstawowej i uczniom gimnazjum proponowane są do wyboru następujące zajęcia wychowania fizycznego:

a)     turystyka rowerowa,
b)    turystyka piesza,
c)     tenis stołowy,
d)    taniec,
e)     piłka nożna,
f)      piłka siatkowa,
g)     piłka ręczna,
h)    piłka koszykowa,
i)       lekkoatletyka,
j)       gry zespołowe: w szczególności kwadrant, unihockej,
k)    gry, zabawy i ćwiczenia ogólnorozwojowe
l)       zajęcia sportowo-pożarnicze.
 

Zajęcia do wyboru odbywają się w wymiarze 1 godziny tygodniowo w systemie
klasowo-lekcyjnym. Uczniowie dokonują wyboru zajęć z wykorzystaniem karty wyboru, która stanowi załącznik do zarządzenia.

karta wyboru do pobrania

 
Aktywna jesień 4

            Stowarzyszenie Kawęczyńskie Forum Rodziców po raz kolejny uzyskało od Wojewody Wielkopolskiego dofinansowanie na realizację zadania "Działania na rzecz wspierania aktywności osób starszych" W ramach projektu  "Aktywna jesień 4" odbędą się wyjazdy na basen w Turku i Uniejowie, dwudniowa wycieczka do Krakowa , wyjazd do teatru w Kaliszu, wyjazd do muzeum i kina w Turku oraz spotkania i rajd.  Projekt adresowany jest do osób w wieku 60 lat i więcej.  Spotkanie inauguracyjne dla chętnych do  udziału w projekcie odbędzie się 12 czerwca o godz. 18:00 w Sali nr Zespołu Szkół im. MSC w Kawęczynie.

  

Arleta Biegańska 

Koordynator projektu 

Czytaj całość
 
Topienie Marzanny! Powitanie Wiosny!
Czytaj całośćgallery1gallery1
gallery1gallery1gallery1
gallery1gallery1gallery1
gallery1  

Czytaj całość
 
Światowy Dzień Zdrowia 2013


W dniu 08.04.2013 obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Zdrowia. Każdego roku motyw przewodni Światowego Dnia Zdrowia poświęcony jest innej tematyce. W tym roku motywem przewodnim jest NADCIŚNIENIE a hasłem tegorocznej kampanii jest HealthyHeart Beat ? zdrowe bicie serca, prawidłowe ciśnienie krwi.
Czytaj całość
 
Wiosna 2013 w obiektywie

Pierwszy dzień astronomicznej wiosny świętowaliśmy 20 marca 2013 roku.

Wtedy to mieliśmy do czynienia
z równonocą wiosenną.

21 marca rozpoczęła  się
kalendarzowa wiosna.
 
 
FOTO-KONKURS. Szukamy wiosny! Wyślij zdjęcia!
Czytaj całość
 
Życzenia

Z okazji Świąt Wielkanocnych:

miłości, która jest ważniejsza od wszelkich dóbr,
zdrowia, które pozwala przetrwać najgorsze,
pracy, która pomaga żyć,
uśmiechów bliskich i nieznajomych, które pozwalają lżej oddychać
i szczęścia, które niejednokrotnie ocala nam życie.

Życzą nauczyciele, uczniowie i pracownicy
Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej- Curie w Kawęczynie

 
OGŁOSZENIE!!!
Oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Kawęczynie ogłasza nabór dzieci 5-6 letnich (rocznik 2007-2008) na rok szkolny 2013/2014.
Termin zapisów dzieci od dnia 15.03.2013r.- 25.04.2013 r. u p. B. Pabisiak.

 
Wspomnienie o ŚP Irenie Górskiej
 


W dniu 5 marca 2013 r. zmarła pani Irena Górska wieloletnia nauczycielka Szkoły Podstawowej w Kawęczynie
Pani Irena Górska z domu Musiałowska urodziła się 7 listopada 1938 r. w Turkowicach. W zawodzie nauczycielskim służbę pełniła przez 30 lat. Pracę rozpoczęła w 1958 r. w Szkole Podstawowej w Wietchininie, dokąd codziennie, niezależnie od pogody, dojeżdżała 5 km rowerem. Następnie została przeniesiona do Szkoły Podstawowej w Potworowie. W Szkole Podstawowej w Kawęczynie pracowała od 1 września 1964 r. do czasu przejścia na emeryturę tj. do 1988 r.
Była zaangażowanym nauczycielem i wychowawcą wielu pokoleń uczniów. Uczyła w klasach I-III, w ognisku przedszkolnym oraz w starszych klasach biologii. Prowadziła szkolną bibliotekę. Opiekowała się szkolnym samorządem oraz kołem PCK. Przez wiele lat społecznie pełniła funkcję ławnika przy sądzie w Turku. Aktywnie pracowała na rzecz lokalnego środowiska. Brała m. in.  udział w społecznych zbiórkach na Fundusz Budowy Szkół i Internatów oraz na rzecz Społecznego Komitetu Budowy Szkoły w Kawęczynie. Za pracę zawodową odznaczona była Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem 40 ?lecia PRL. Otrzymała  nagrodę Ministra Oświaty i Wychowania oraz nagrodami dyrektora szkoły i inspektora oświaty.
Zmarła została pochowana na cmentarzu parafialnym w Kowalach Pańskich. W uroczystościach pogrzebowych wzięli udział m.in. nauczyciele i pracownicy, rodzice i uczniowie z Zespołu Szkół im. MSC w Kawęczynie, delegacje miejscowych szkół, koleżanki i koledzy z ZNP wraz z pocztem sztandarowym.
Cześć Jej pamięci!

Czytaj całość
 
HIT 2012
Czytaj całość
Stowarzyszenie "Kawęczyńskie Forum Rodziców" i Gmina Kawęczyn otrzymały tytuł Rubinowy HIT 2012 za realizację programu "Razem można więcej" obejmującego działania na rzecz aktywizacji społeczności gminy wiejskiej. Komisja konkursowa, której przewodniczył pan Leszek Roman Suwik wizytowała w dniu 13 grudnia 2012 r. Stowarzyszenie. Celem wizyty była weryfikacja zgłoszenia
i zebranie informacji. Komisja doceniła wieloletnia i systematyczną pracę na rzecz aktywizacji mieszkańców

Ogłoszenie wyników odbyło się podczas gali finałowej Konkursu Wielkopolski Gospodarczo-Samorządowy HIT`2012 w dniu 3 lutego 2012 r. w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Galę finałowa prowadziła red. Ewa Siwicka. Atrakcją wieczoru był występ zespołu "Zielonsi" - laureat
I ej edycji "Bitwy na głosy".

Gminę podczas Gali reprezentowali m. in. pan Jan Nowak-Wójt Gminy Kawęczyn oraz pani Beata Andrzejewska. Stowarzyszenie reprezentowali pani Grażyna Nowak-prezes Stowarzyszenia, pani Arleta Biegańska dyrektor Zespołu Szkół im. MSC w Kawęczynie, autorka wielu projektów na rzecz aktywizacji mieszkańców, ksiądz Antoni Janicki, pani Izabela Tomczyk- wiceprezes, pani Halina Majda- sekretarz Zarządu, pan Sylwester Kasprzak prezes poprzednich kadencji.
Czytaj całość
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 301 - 360 z 364