Menu witryny
Strona główna
Aktualności
Archiwum
O szkole
Kółka zinteresowań
Realizowane projekty
Dla rodziców
----------------------
e-Dziennik - logowanie
Poczta - logowanie
Owncloud - logowanie
Stowarzyszenie KFR
----------------------
Nowości
Popularne
BIP

Linki
Mam kota na punkcie mleka
Linki

Linki
Advertisement
Linki
Gościmy
Nagrody dla młodych strażaków
Czytaj całość
 
Podziękowanie
Czytaj całość
 
Nowe konkursy biblioteczne dla uczniów szkoły podstawowej


Biblioteka Szkoły Podstawowej jest już na Facebooku!
Nowe konkursy biblioteczne dla uczniów szkoły podstawowej:


"Zaczytani na wakacjach"

 

Zapraszamy wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej do udziału w konkursie fotograficznym "Zaczytani na wakacjach".

Każda osoba, biorąca udział w konkursie przesyła na adres informatyka.ag@gmail.com swoją fotografię, przedstawiającą ucznia czytającego książkę w czasie wakacji. Na zdjęciu musi być widoczna osoba, która je nadesłała.

Fotografie należy przesłać wraz z tytułem i danymi autora (imię i nazwisko, klasa) do 24 września 2015r., w temacie wiadomości należy wpisując: Zaczytani na wakacjach. Nazwa pliku ze zdjęciem powinna wskazywać dane autora. Prace, które nie spełnią powyższych warunków nie będą brały udziału w konkursie.

Każdy z uczniów może złożyć więcej niż 1 zdjęcie.

Z chwilą złożenia fotografie przechodzą na własność organizatora, który przejmuje autorskie prawa majątkowe do nadesłanych prac. Organizatorzy zastrzegają sobie ponadto prawo do publikacji zdjęć w materiałach związanych z konkursem z zaznaczeniem nazwiska autora i oryginalnego tytułu pracy.

Złożenie prac oznacza akceptację warunków konkursu i regulaminu, którego ostateczna interpretacja należy do jury konkursu. Żadne odwołania nie zostaną uwzględnione.

"Dzienniczek wakacyjnych lektur"

Biblioteka szkolna ogłasza konkurs na najciekawszą kartę
z "Dzienniczka wakacyjnych lektur".

REGULAMIN:

1.     Konkurs trwa od 2.09.2015r. do 31.10.2015 r.

2.     Główny cel konkursu to promowanie regularnego czytelnictwa wśród uczniów w okresie wakacji.

3.     Zadaniem ucznia jest wypełnienie (ręcznie lub komputerowo) karty
z "Dzienniczka wakacyjnych lektur".

4.     Wzory kart można odebrać w szkolnej bibliotece lub pobrać ze szkolnej strony internetowej.

5.     Każdy może przygotować więcej niż jedną pracę.

6.     Wypełnione karty należy przynieść do szkolnej biblioteki do 31.10.2015r.

7.     Z przyniesionych do biblioteki kart stworzony zostanie "Dzienniczek wakacyjnych lektur", który będzie dostępny dla wszystkich uczniów.

8.     Najciekawsze prace zostaną nagrodzone.

 

karta z "Dzienniczka wakacyjnych lektur"
plik do pobrania

 Casting do udziału w szkolnym filmie w ramach konkursu

"Książki naszych marzeń" organizowanego przez MEN

  

1.  Biblioteka szkolna organizuje casting do udziału w szkolnym filmie.

2.  W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczniowie naszej szkoły.

3.  Warunkiem udziału w castingu jest  przygotowanie wypowiedzi, uzupełniającej tekst: "Nasza szkoła powinna dostać wymarzone książki, bo....",

4.  Uczniowie mogą przygotowywać propozycje samodzielnie, w parach lub kilkuosobowych zespołach.

5.  Swoje propozycje uczniowie zgłaszają w bibliotece szkolnej do 9 października 2015r.

6.  Autorzy najciekawszych propozycji, zaprezentują swoją wypowiedź w filmie, który zostanie przesłany na konkurs ogłoszony przez MEN.

  

https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/rusza-druga-edycja-konkursu-dla-szkol-ksiazki-naszych-marzen.htmlRegulamin plebiscytu na wymarzoną książkę:

 

1. Plebiscyt przeprowadza biblioteka szkolna.

2. W plebiscycie mogą wziąć udział uczniowie wszystkich klas naszej szkoły.

3. Każdy uczeń biorący udział w konkursie przygotowuje kupon - kartkę, na której należy wpisać tytuł i autora swojej wymarzonej książki, której nie ma w księgozbiorze biblioteki.

4. Kupon należy podpisać (imię, nazwisko, klasa)
 i wrzucić do specjalnego pudełka w bibliotece szkolnej.

5. Każdy uczeń może zgłosić tylko jedną książkę.

6. Spośród uczestników wylosujemy osobę, która zostanie nagrodzona niespodzianką.

7. Rozstrzygnięcie plebiscytu nastąpi 9 października2015r.

Czytaj całość
 
Halloween pełne zabawy!

Czytaj całość
Ostatni dzień października to w krajach anglojęzycznych święto Halloween. To stara, celtycka tradycja. Dnia 29.10.2015 r. Halloween Party przygotowała kl. VI z pomocą nauczycielki języka angielskiego p. Joanny Pawlak. W naszej szkole impreza ta na stałe wpisała się już  w kalendarz szkolnych   imprez i uroczystości .Uczniowie klas I-VI uczestniczyli w rozmaitych konkursach. Było zjadanie jabłek na sznurku bez użycia rąk, slalom z duchem, rzut duchem do celu, malowanie twarzy, konkurs na najlepszy kostium halloweenowy, taniec z miotłą i wiele wiele  innych. Zabawa była świetna  co możecie zobaczyć na naszych zdjęciach. Takie wspólne zabawy w szkołach, związane z Halloween, integrują dzieci. Dają możliwość poznania tradycji i poglądów innych kultur na temat śmierci i przemijania. Jednak to święto nie powinno konkurować z naszym dniem Wszystkich Świętych i nie może zdominować polskiej tradycji o czym wszyscy pamiętamy.

                                                                                  Happy Halloween!!

Czytaj całość
 
Ślubowanie klasy I

Czytaj całość              
W dniu 29 października 2015 roku  w naszej szkole  odbyło się uroczyste Ślubowanie uczniów klasy I.
W uroczystości wzięli udział pani Bożena Macudzińska - Seretarz Gminy Kawęczyn, pan Jan Tygielski - Prezes Rejonowego Banku Spółdzielczego  w Malanowie ,pani  Arleta Biegańska - Dyrektor szkoły,  pani  Bożena Tylak - W - ce dyrektor, pani Jolanta Bartczak - Przewodnicząca Rady Rodziców, nauczyciele, licznie zgromadzeni rodzice , babcie,  uczniowie klasy II i III i  oddziały przedszkolne. Ceremonię prowadziła wychowawczyni pani  Mirosława Piekarska , a o oprawę muzyczną zadbał  pan Krzysztof Jesionek. Po odśpiewaniu hymnu i powitaniu gości  dzieci zaprezentowały  program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni . Następnie odbyła się ceremonia ślubowania i pasowania na uczniów. Pierwszaki ślubowały być dobrymi Polakami,  godnie reprezentować swoją klasę i szkołę, swym zachowaniem  i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Ślubowanie złożyli:  Zofia Bączyńska, Sebastian Doliński, Bartosz Dopierała, Zuzanna Drewniak, Szymon Froncala, Karol Gawron, Wojciech Heresztyn, Maja Iwaniak, Cyprian Kaczmarek, Zuzanna Lament, Amelia Lisiecka, Anastazja Łuczak, Adrian Rekowski, Mateusz Rekowski, Natalia Sałata, Maria Serafińska, Gabriela Skała, Aleksandra Sobczak, Wiktoria Wypych. Po ślubowaniu  dyrektor szkoły wielkim ołówkiem pasowała każde dziecko na ucznia Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej - Curie  w Kawęczynie.  Zaproszeni goście  złożyli pierwszakom serdeczne  życzenia i  wręczyli im  piękne prezenty.  Uroczystość zakończyła się wspólnym zdjęciem a następnie wszyscy udali się na  słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Czytaj całość
 
DEN

 Czytaj całość

,,Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział,
nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło,
a żeby go coś naprawdę zajmowało".

                                                          Janusz Korczak

 

14 października 2015 roku w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie szkoły pod kierownictwem nauczycieli (p. V. Kończak, p. U. Jarentowskiej, p. B. Kępy, p. K. Jesionka) przygotowali przedstawienie, w którym poprzez wiele ciekawych scenek kabaretowych, wierszy i piosenek obrazujących pracę wychowawców dziękowali swoim nauczycielom za trud wychowawczy. Humorystyczne przedstawienie ukazywało początki pracy w tym zawodzie, współczesne warunki pracy pedagogów oraz współpracę szkoły z władzami samorządowymi i parafialnymi.
Młodzi artyści także piosenką i poezją uświetnili ten wyjątkowy dzień. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku wszystkich pracowników szkoły. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy, poświęcenie, czujność i troskę o dobro dzieci i młodzieży. 
Po programie artystycznym Dyrektor-pani Arleta Biegańska wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym nauczycielom i pracownikom obsługi. Nagrody otrzymali: p. Bożena Tylak, p. Magdalena Tomczyk, p. Aneta Górska, p. Aleksandra Bartczak, p. Hanna Nowak, p. Grażyna Jesionek, p. Izabela Tomczyk, p. Teresa Antczak oraz p. Wiesława Chrostek. Pani Dyrektor złożyła również życzenia dla całego grona pedagogicznego. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.
Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie uczniowie złożyli życzenia wszystkim pracownikom naszej szkoły oraz wręczyli piękne, własnoręcznie wykonane kwiatki z cukierków.

Czytaj całość
 
Stypendia od Towarzystwa Samorządowego
 
Czytaj całość
Stypendia od Towarzystwa Samorządowego
Kto jest szczęśliwy ? Ten, kto ma zdrowe ciało, bogatą duszę i naturę podatną do kształcenia. Pod takim hasłem w dniu 5 października 2015r. w Zespole Szkół im Marii Skłodowskiej Curie w Kawęczynie po raz szesnasty odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Towarzystwa Samorządowego  uczniom naszej gminy. W uroczystości wzięli udział: Ireneusz Niewiarowski -  Senator RP , Jan Nowak - Wójt Gminy Kawęczyn, Piotr Gebler - Przewodniczący Rady Gminy, Arleta Biegańska - Dyrektor Zespołu Szkół im Marii Skłodowskiej Curie w Kawęczynie, Ewa K ałużna - Dyrektor Zespołu Szkół w Kowalach Pańskich. Stypendia otrzymali:  Martyna Błaszczyk, Julia Jeżykowska, Marcin Jeżykowski, Weronika Osicka, Kamil Waliszek, Kamila Pietrzak, Zuzanna Brzychcy, Agata Chojnacka, Kamil Janaszczyk. Stypendystom towarzyszyli ich rodzice. Wręczone stypendia współfinansuje Urząd Gminy Kawęczyn oraz indywidualni darczyńcy. Wyróżnieni złożyli podziękowania Senatorowi RP panu Ireneuszowi Niewiarowskiemu oraz władzom Gminy za ofiarność w wspieraniu młodzieży uzdolnionej będącej w trudnej sytuacji materialnej. Uroczystości towarzyszyła ciepła i serdeczna atmosfera.

 
Czytaj całość
 
Informacja !

Uwaga !

Ubezpieczenie PZU od następstw nieszczęśliwych wypadków w roku szkolnym 2015/2016 płatne do 10 października 2015 r.

Zainteresowanych rodziców dobrowolnym ubezpieczeniem dzieci od następstw nieszczęśliwych wypadków informujemy, że jednorazowa składka na rok 2015/2016 wynosi 39,00 zł.

Czytaj całość
 
Wniosek o przyznanie pomocy w formie dofinansowania zakupu podręczników.

Informacja dla rodziców

uczniów klasy III szkoły podstawowej,

klasy III ogólnokształcącej szkoły muzycznej I stopnia, klasy IV technikum

oraz uczniów objętych kształceniem specjalnym.

 

            Zgodnie z rozporządzeniem Wójta Gminy Kawęczyn nr 42 /2015 z dnia 17 lipca 2015 r wydanym na podstawie  Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 23 czerwca 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych (Dz. U. poz. 938 ) wnioski o udzielenie pomocy można składać do dnia 11 września 2015r. Wnioski składa się do dyrektora szkoły, do której uczeń będzie uczęszczał w roku szkolnym 2015/2016.

Pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego lub podręczników do kształcenia w zawodach, dopuszczonych do użytku szkolnego przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania, jest udzielana uczniom uczęszczającym w roku szkolnym 2015/2016 do klasy III szkoły podstawowej, klasy III ogólnokształcącej szkoły muzycznej I stopnia i klasy IV technikum. Pomoc udzielana jest również uczniom posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

Wniosek w formacie doc

Wniosek w formacie pdf

A. Biegańska
 

Czytaj całość
 
List Rzecznika Praw Dziecka
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 181 - 240 z 364