Menu witryny
Strona główna
Aktualności
Archiwum
O szkole
Kółka zinteresowań
Realizowane projekty
Dla rodziców
----------------------
e-Dziennik - logowanie
Poczta - logowanie
Owncloud - logowanie
Stowarzyszenie KFR
----------------------
Nowości
Popularne
BIP

Linki
Mam kota na punkcie mleka
Linki

Linki
Advertisement
Linki
Gościmy
Przedszkolaki na ludowo Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Przedszkolaki na ludowo


W dniu 6 czerwca 2018roku  szkole odbył się XVIII Gminny Przegląd Twórczości Dziecięcej. Do udziału zgłosiły się 73 dzieci z oddziałów przedszkolnych przy szkołach w Kawęczynie, Skarżynie i Tokarach oraz Przedszkola Gminnego w Kowalach Pańskich.

            Przegląd Twórczości Dziecięcej był nie tylko okazją do zabawy i zaprezentowania swoich umiejętności, ale również do wspólnego świętowania setnej roczny odzyskania przez Polskę Niepodległości. Polacy odzyskali swój ukochany kraj, swój język, swoją historię. Dlatego dzisiaj z dumą mówimy, że mieszkamy w Polsce i jesteśmy Polakami. Zaprezentowane tańce narodowe i ludowe były hołdem pamięci dla tych wszystkich bohaterów, dzięki którym mamy dziś wolną i niepodległą Polskę. Pokazaliśmy, jak bardzo cieszymy się, że kultywujemy polskie tradycje i obyczaje.

            Po części oficjalnej wybraliśmy się w radosną podróż Szlakiem Tańców Narodowych i Ludowych, który rozciąga się wzdłuż naszego pięknego kraju : od morza aż do Tatr. Szkolny amfiteatr wypełnił  pięknie ubranymi przedszkolakami w strojach ludowych  z różnych regionów Polski. Licznie zgromadzoną publiczności stanowili rodzice dzieci oraz zaproszeni goście.

            Dzieci prezentowały się w tańcu narodowym lub ludowym. Jako pierwsi zaprezentowali się przedszkolaki z Kowali Pańskich, kolejny występ to taniec kaszubski

"Kowal" w wykonaniu przedszkolaków z Tokar. Kujawiaka zatańczyły dzieci ze Skarżyna. Przegląd zakończył się polskim tańcem narodowym krakowiakiem, który zaprezentowali tancerze z Kawęczyna.

            W czasie obrad komisji czas umiliły występy naszych starszych koleżanek: Zuzi Drewniak, Zosi Bączyńskiej oraz Adrianny Dewickiej.

            Pani Dyrektor Arleta Biegańska ogłosiła werdykt i wręczyła dyplomy i upominki dla przedszkolaków oraz podziękowania dla nauczycielek przygotowujących dzieci : Renata Piontkowska, Elżbieta Szymanowska, Aleksandra Wardeńska i Beata Pabisiak.

             Pani dyrektor podziękowała zaproszonym gościom za to że zaszczycili nas swoją obecnością  oraz wszystkim wykonawcom wspaniałej publiczności . Wszystkim uczestnikom organizatorzy zapewnili poczęstunek i napoje.

            Do sukcesu przeglądu przyczynili się również rodzice, którzy czuwali nad organizacją całej uroczystości. Składam serdeczne podziękowania dla Was rodzice i za to,że mnie wspieraliście w tym szczególnym dniu.

                                                                                                       BP

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »