Menu witryny
Strona główna
Aktualności
Archiwum
O szkole
Kółka zinteresowań
Realizowane projekty
Dla rodziców
----------------------
e-Dziennik - logowanie
Poczta - logowanie
Owncloud - logowanie
Stowarzyszenie KFR
----------------------
Nowości
Popularne
BIP

Linki
Mam kota na punkcie mleka
Linki

Linki
Advertisement
Linki
Gościmy
Nasi mali poligloci Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu


Umiejętność posługiwania się językami obcymi to w dzisiejszych czasach konieczność.
Od września 2017 r. dzieci z klas wczesnoszkolnych uczą się języka niemieckiego m.in. dzięki przystąpieniu poszczególnych gmin z naszego powiatu do "Pilotażowego programu wsparcia nauczania języka niemieckiego przez samorząd powiatu tureckiego w klasach I - III szkół podstawowych w latach 2017-2020".

W dniu 13 kwietnia odbyło się pierwsze z cyklu wydarzeń ściśle związanych z projektem: "Wiosna z niemieckim w Powiecie Tureckim: Keine Panik - Deutsch kann man lernen". Przedsięwzięcie miało miejsce w Szkole Podstawowej nr 4 w Turku i dedykowane było uczniom klas pierwszych z terenu powiatu tureckiego.

Uczestniczyli w nim także pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kawęczynie wraz z nauczycielką języka niemieckiego.
Dzieci zaprezentowały się podczas występów wokalno-językowych. Uczniowie z powiatu tureckiego biorący udział w tym integracyjnym spotkaniu świetnie radzili sobie nie tylko wykonując piosenki w języku niemieckim, ale i bez problemu odpowiadając na pytania prowadzących imprezę.

Wszystkie dzieci pokazały, że potrafią śpiewać piosenki po niemiecku, swobodnie mówią proste wyrażenia i przede wszystkim - języki obce są dla nich świetną przygodą, otwarciem na nową kulturę. Uczniowie udowodnili, że język niemiecki nie jest im już taki obcy, a wspólne gry, quizy, muzyka oraz integracja sprawiły, że zabawa była udana.

Z naszych "pierwszaczków" możemy być dumni, ponieważ wykazali się dużą swobodą w posługiwaniu się językiem obcym oraz zaprezentowali ciekawą aranżację piosenki.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Starosta Turecki pan Mariusz Seńko, Burmistrz Miasta Turku pan Romuald Antosik, nauczyciele języka niemieckiego, młodzież z I LO w Turku oraz uczniowie z Niemiec, którzy przyjechali na praktyki zawodowe do ZST w Turku. Gościem specjalnym wydarzenia był przedstawiciel Instytutu Goethego z Niemiec pan Christoph Mohr.

BK

   

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »