Menu witryny
Strona główna
Aktualności
Archiwum
O szkole
Kółka zinteresowań
Realizowane projekty
Dla rodziców
----------------------
e-Dziennik - logowanie
Poczta - logowanie
Owncloud - logowanie
Stowarzyszenie KFR
----------------------
Nowości
Popularne
BIP

Linki
Mam kota na punkcie mleka
Linki

Linki
Advertisement
Linki
Gościmy
Martyna Błaszczyk na XXII Targach Edukacyjnych w Poznaniu. Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu


23 marca uczennica klasy IIIa gimnazjum Martyna Błaszczyk była uczestniczką podsumowania  Konkursu: "Polacy w świecie znani z działalności misyjnej, technicznej, archeologicznej i przyrodniczej",  które nastąpiło podczas XXII Targów Edukacyjnych w Poznaniu.  Tegoroczna edycja konkursu dotyczyła działalności Polaków w Bretanii. Organizatorem konkursu jest  Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, a jego celem  wzbudzenie zainteresowania wśród uczniów historią sławnych Polaków w świecie oraz historią, geografią i kulturą kraju, określonego w temacie na dany rok. Udział w Konkursie daje możliwość rozwijania wrażliwości i kreatywności  poprzez twórczość artystyczną, uwrażliwianie na piękno otaczającego  świata i różnorodność kulturową oraz zachęcenie  do samodzielnej pracy przy wykorzystaniu różnorodnych źródeł informacji i technik plastycznych.

Martyna pod opieką nauczycielki historii A. Milewskiej Inglot przygotowała stronę z encyklopedii, której bohaterem został polski inżynier, matematyk i wynalazca Bruno Abakanowicz, osiadły w Bretanii na  malutkiej wyspie Ile de Costaéres, w zbudowanym przez siebie bajecznym zamku.

Praca Martyny została wyróżniona  a jej autorka wraz z opiekunem zaproszona na uroczystość. Oprócz zaszczytu jakim było wyróżnienie spośród pięciuset uczestników,  nagroda książkowa i dyplom, uczennica miała okazję poznać przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego i  uczestniczyć w uroczystym obiedzie.

Składamy Martynie gratulacje i życzymy powodzenia na egzaminach gimnazjalnych.


   

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »