Menu witryny
Strona główna
Aktualności
Archiwum
O szkole
Kółka zinteresowań
Realizowane projekty
Dla rodziców
----------------------
e-Dziennik - logowanie
Poczta - logowanie
Owncloud - logowanie
Stowarzyszenie KFR
----------------------
Nowości
Popularne
BIP

Linki
Mam kota na punkcie mleka
Linki

Linki
Advertisement
Linki
Gościmy
Na wesoło i bez nudy, czyli "Wieczory Nauki" w Kaczkach Średnich Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Na wesoło i bez nudy, czyli "Wieczory Nauki" w Kaczkach Średnich

Pierwsze spotkanie ze szkołą średnią już za nami. W dniach 2-3 marca 19 uczniów z klasy III a odwiedziło mury Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich, gdzie przywitali nas: Dyrektor szkoły, uczniowie i nauczyciele, redaktorzy naszych regionalnych mediów oraz gość specjalny, Karol Rybicki - uznawany i utytułowany miksolog klasy światowej, z którym mieliśmy okazje porozmawiać, zrobić sobie zdjęcia i przygotować kilka pysznych koktajli.

              Podziwialiśmy bardzo dobrze wyposażone pracownie, klasy oraz duży zbiór pucharów i odznaczeń najwyższych rzędów. Byliśmy pod wielkim wrażeniem takiego wysokiego poziomu szkoły, dużego wyboru kierunków i miłej atmosfery, którą już od samego początku zauważyliśmy.  Mogliśmy wszystkiego dotknąć, zmierzyć się z danym kierunkiem, popracować, ale także rozerwać się i zintegrować z uczącą się już tam młodzieżą. Dużym powodzeniem cieszyły się zajęcia w kuchni, w pracowni chemicznej i na kierunku technika organizacji reklamy oraz  jazda nowym ciągnikiem, samochodem i gokartem. Wielkie wrażenie wywarło przygotowanie szkoły na nasz przyjazd.

             Wszystko było dopracowane i ustalone co do minuty. Nie mieliśmy czasu na nudę. Po zakończonych zajęciach w klasach i poczęstunku przyszedł czas na zajęcia sportowe na sali gimnastycznej, po których zmęczeni, ale uśmiechnięci poszliśmy spać. W dzień wyjazdu od rana także mieliśmy kilka przyjemnych zajęć, które rozbudziły nas po wyczerpującym i pełnym emocji dniu poprzednim.

             Wymeldowani z internatu, z burzą ciekawych kierunków i zainteresowań w głowie wróciliśmy do domu. Czy to spotkanie ułatwiło nam wybór szkoły, lub czy nasz wybór został sprecyzowany? Czy tam będziemy pogłębiali swoją wiedzę? To wszystko okaże się w maju, kiedy to przyjdzie czas na składanie wniosków do szkół średnich.

               Opiekowali się nami panowie: Mariusz Bednarek i Krzysztof Jesionek :)

 
Kl. III a
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »