Menu witryny
Strona główna
Aktualności
Archiwum
O szkole
Kółka zinteresowań
Realizowane projekty
Dla rodziców
----------------------
e-Dziennik - logowanie
Poczta - logowanie
Owncloud - logowanie
Stowarzyszenie KFR
----------------------
Nowości
Popularne
BIP

Linki
Mam kota na punkcie mleka
Linki

Linki
Advertisement
Linki
Gościmy
"Przyrzekam być zawsze pogodnym i radość dzieciom przynosić" Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu


"Przyrzekam być zawsze pogodnym i radość dzieciom przynosić".

Dzień 25 stycznia 2018 roku zapisze się w historii naszej szkoły jako jeden z najważniejszych.
Właśnie tego dnia miała miejsce niebywała i niezwykła uroczystość w naszej małej społeczności.
Do zaszczytnego grona Kawalerów Orderu Uśmiechu oficjalnie dołączył pan Ireneusz Niewiarowski, któremu na wniosek uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kawęczynie Międzynarodowa Kapituła Orderu Uśmiechu postanowiła nadać
ten najszlachetniejszy znak uśmiechniętego słońca.
W uroczystości brali udział: pani Halina Sroczyńska (wicekanclerz Kapituły Orderu Uśmiechu), pani Dorota Zawadzka (członkini Kapituły), Kawalerowie Orderu Uśmiechu: pani Krystyna Chowańska, pan Henryk Perzyński, pan Ryszard Lenartowicz, radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego pani Anna Majda, przedstawiciele władz samorządowych, delegacje organizacji pozarządowych, dyrektorzy i nauczyciele szkół, prezesi fundacji i stowarzyszeń działających na rzecz dzieci, społeczność uczniowska reprezentowana przez samorządy szkolne, młodzieżowe drużyny pożarnicze, drużyna Związku Harcerstwa Polskiego, młodzi wolontariusze, przedstawiciele mediów.

Order Uśmiechu  jest międzynarodowym wyróżnieniem honorowym nadawanym za działania przynoszące dzieciom radość. To unikalne w świecie odznaczenie nadawane jest dorosłym przez dzieci i w ich imieniu za okazywane im serce, przyjaźń i cierpliwość, bez względu na kolor skóry, miejsce zamieszkania, narodowość czy religię. Order Uśmiechu powstał
w Polsce, ale jest międzynarodowy, nadawany przez dzieci ze wszystkich krajów świata, dając im poczucie wartości, podmiotowości, satysfakcji, że są sprawy w świecie dorosłych,
o których wyłącznie one mogą decydować. Jest również dowodem, iż najmłodsi obywatele wszystkich krajów świata potrafią zrewanżować sie za to, że traktuje sie ich po przyjacielsku, okazuje się im serce.

W okolicznościowej laudacji podkreślono liczne dokonania pana Ireneusza Niewiarowskiego związane z pracą na rzecz dzieci i młodzieży, który inicjuje i wspiera akcje pomocy dzieciom ze środowisk defaworyzowanych. Pan Niewiarowski jest prezesem Towarzystwa Samorządowego, które od 2001 roku prowadzi fundusz stypendialny wspierający edukację dzieci i młodzieży z niezamożnych (głównie wiejskich) środowisk. Inicjuje także konkursy wiedzy i akcje edukacyjne.

Ceremonii wręczania Orderu Uśmiechu towarzyszył rytuał wypicia soku z cytryny oraz pasowania różą. Kawaler Orderu przyrzekł uroczyście przed dziećmi i członkami Kapituły "być zawsze pogodnym i radość dzieciom przynosić". Odczytano również listy gratulacyjne kierowane do Laureata przez zaprzyjaźnione samorządy, instytucje i organizacje społeczne.

Finałem uroczystości był bogaty program artystyczny w wykonaniu zespołu tanecznego GAMA z Kłodawy oraz uczniów i absolwentów naszej szkoły.

 

Poniżej link do zdjęć i krótkiej relacji filmowej. 
Źródło: Biuro Ireneusza Niewiarowskiego

 

https://photos.google.com/share/AF1QipOm5EH5W0bJD8sqgxc6kJ0vExhdA8QKfSkrmUanLWA0oc
_D5qEtvfWbExSkcIfi6w?key=aElhTU1sWlNXY1JaTVRjVUh3N2V4REVNQTk1ZDVR
 

 

https://www.youtube.com/watch?v=sE1wiI2BfXQ&t=28s 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »