Menu witryny
Strona główna
Aktualności
Archiwum
O szkole
Kółka zinteresowań
Realizowane projekty
Dla rodziców
----------------------
e-Dziennik - logowanie
Poczta - logowanie
Owncloud - logowanie
Stowarzyszenie KFR
----------------------
Nowości
Popularne
BIP

Linki
Mam kota na punkcie mleka
Linki

Linki
Advertisement
Linki
Gościmy
Odwiedza nas 1 gość
Pudełko pełne żab w świątecznym prezencie dla bociana. Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu


Pudełko pełne żab w świątecznym prezencie dla bociana.

      W świątecznym czasie,  w środę 20 grudnia odwiedziliby  bociana, który w naszej gminie postanowił zostać nieco  dłużej niż jego krewni.  Duża grupa osób już od rana szykowała się z wizytą do czerwononogiego eleganta. W jej  skład  wchodzili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, uczniowie  realizujący projekt edukacyjny "Bocian" i przedstawiciele klasy IV, która najbardziej zaangażowała się w Świąteczny Kiermasz dla bociana. Uczniom towarzyszyli nauczyciele i dyrektor szkoły. Zaprosiliśmy także wójta gminy i  pracowników tego urzędu.

   Jak na gości przystało nie pojechaliśmy "z pusta ręką".  Z dumą przekazaliśmy gospodarzom "pudełko pełne żab", czyli pieniądze na zimowe wykarmienie bociana, które uzyskaliśmy z kiermaszu.  Dołączyliśmy do tego życzenia świąteczne. Ponieważ nasze odwiedziny zbiegły się z  porą obiadową  bociana to mogliśmy zaobserwować  jak z wielkim apatytem zabrał się za swój posiłek. Ptak  okazał się nie tylko wielkim łakomczuchem, ale także dużym  czyścioszkiem. Kilkakrotnie w czasie "obiadu"  chodził myć  sobie dziób. Przyjemnie było patrzeć jak spaceruje sobie w  obejściu niczym prawowity

 "gospodarz" tego miejsca.

Mamy nadzieję, że ucieszył się z naszej wizyty :)

  Gospodarstwo państwa Kaźmierczaków  w Dzierzbotkach kryło jeszcze jedna dla nas niespodziankę. Otóż okazało się, że bocian ma do towarzystwa wiele innych ciekawych ptaków. Mogliśmy obejrzeć całą różnorodna ptasią menażerię.

    Trochę nas tylko zmartwiło, gdy zobaczyliśmy złamany słup z bocianim gniazdem . Uszkodzenia dokonał ostatni huragan  "Ksawery". Pan wójt gospodarskim okiem obejrzał uszkodzone gniazdo

i obiecał, że na wiosnę na pewno  bociany wprowadzą się do "nowego  domu".

  Na koniec pięknie podziękowaliśmy gospodarzom za troskę o bocian i obiecaliśmy, że pojawimy się wiosną,  gdy wymyślimy imię dla boćka.  

                                                                                                      Koordynatorka projektu "Bocian"

                                                                                                                         A.  Bartosik

   

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »