Menu witryny
Strona główna
Aktualności
Archiwum
O szkole
Kółka zinteresowań
Realizowane projekty
Dla rodziców
----------------------
e-Dziennik - logowanie
Poczta - logowanie
Owncloud - logowanie
Stowarzyszenie KFR
----------------------
Nowości
Popularne
BIP

Linki
Mam kota na punkcie mleka
Linki

Linki
Advertisement
Linki
Gościmy
Wizyta górników w przedszkolu Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Wizyta górników w przedszkolu

 

             Tradycyjnie, jak co roku, 1 grudnia 2017r. gościliśmy w naszych oddziałach przedszkolnych  przedstawicieli zawodu górniczego. Górnicy wystąpili w galowych strojach, a na piersiach błyszczały im medale, które wzbudziły wielkie zainteresowanie wśród dzieci. Naszych gości przywitaliśmy popisami recytatorskimi i muzycznymi oraz tańcami regionu śląskiego "Trojak" , "Grozik".

             Po zakończeniu części artystycznej nasi goście opowiadali o ciężkiej pracy pod ziemią. Przedszkolaki mogły obejrzeć ilustracje przedstawiające zewnętrzny wygląd kopalni, szybów oraz  maszyn górniczych i ich budowę. Przybliżyli nam wizerunek patronki górników- Świętej Barbary i z czego składa się galowy strój górniczy. Przedszkolaki  mogły także zobaczyć, dotknąć szpady górniczej oraz przymierzyć czako.

             Goście nawiązali  kontakt z przedszkolakami, chętnie odpowiadali na ich  wnikliwe pytania, a na zakończenie obdarowali przedszkolaków cukierkami.
            W ramach podziękowań za ich ciężki trud, przedszkolaki wręczyły górnikom  symboliczne upominki. Bardzo serdecznie chcieliśmy podziękować górnikom za wizytę w naszym przedszkolu oraz czas poświęcony przedszkolakom. Na zakończenie tak ciekawego spotkania dzieci oraz goście pozowali do wspólnego zdjęcia.

 Przekazujemy staropolskie pozdrowienie górnicze: Szczęść Boże.

GJ, BP


   

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »