Menu witryny
Strona główna
Aktualności
Archiwum
O szkole
Kółka zinteresowań
Realizowane projekty
Dla rodziców
----------------------
e-Dziennik - logowanie
Poczta - logowanie
Owncloud - logowanie
Stowarzyszenie KFR
----------------------
Nowości
Popularne
BIP

Linki
Mam kota na punkcie mleka
Linki

Linki
Advertisement
Linki
Gościmy
Potrójny sukces Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu


Potrójny sukces.


W dniu 23 maja Zespół Szkoł im. Marii Skłodowskiej Curie był miejscem rozgrywek etapu powiatowego XXIV Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. 

Ogranizatorem tegorocznej edycji konkursu był Wójt Gminy Kawęczyn Jan Nowak.

Nasza szkoła gościła na konkursie gimnazjalistów z Gimnazjum ze Słodkowa  przygotowywanych przez p. Danutę Kaczorowską, Gimnazjum nr 2 w Turku przygotowywanych przez p. Annę Maćczak i Iwonę Rosiak, oraz z Gimnazjum w Malanowie przygotowywanych przez Krystynę Nykiel. W sumie wzięło udział szesnaścioro uczestników.

Konkurs rozpoczął się o godzinie 12.00 powitaniem przez Panią Dyrektor Zespołu Szkół im. MSC - Arletę Biegańską oraz Prezesa Powiatowego Towarzystwa Samorządowego p. Ireneusza Kolendę. Następnie przez 45 minut gimnazjaliści rozwiązywali trudny test, przyweziny przez przewodniczącego komisji.

Po napisaniu testu, uczniowie zostali zaproszeni na obiad, a komisja przystąpiła do sprawdzania prac. Przy ogłasznaniu wyników napięcie było ogromne, ponieważ czytano je od końca.

Nasi uczniowie przygotowywani przez nauczycielkę wos-u Annę Milewską Inglot zostali zwycięscami zdobywając trzy pierwsze miejsca:

- I miejsce Sebastian Szarzała klasa IIa Gimnazjum im. MSC w Kawęczynie

- II miejsce Natalia Maria Jasiak klasa IIIb Gimnqazjum im. MSC w Kawęczynie

- III miejsce Natalia Patrycja Jasiak Klasa IIIb Gimnazjum im. MSC w Kawęczynie.
 

Wszyscy uczniowie uczestniczący w konkursie otrzymali pięknie oprawione dyplomy, oraz nagrody książkowe. Przygotowano również podzięowania i upominki książkowe dla opiekunów, podziękowania dla Pani dyrektor Arlety Biegańskiej, oraz członków komisji.

Uczniowie, którzy zdobyli dwa pierwsze miejsca, czyli Sebastian Szarzała i Natalia Maria Jasiak zostali zaproszeni na finał XXIV knkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym, który odbędzie się w Zespole Szkół Ekonomicznych w Żychlinie koło Konina.

Życzymy naszym uczniom dalszych sukcesów.

   

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »