Menu witryny
Strona główna
Aktualności
Archiwum
O szkole
Kółka zinteresowań
Realizowane projekty
Dla rodziców
----------------------
e-Dziennik - logowanie
Poczta - logowanie
Owncloud - logowanie
Stowarzyszenie KFR
----------------------
Nowości
Popularne
BIP

Linki
Mam kota na punkcie mleka
Linki

Linki
Advertisement
Linki
Gościmy
3 Maja Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu


W dniu 28 kwietnia 2017r., w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.  Rozpoczęliśmy go wspólnym odśpiewaniem wszystkich zwrotek hymnu narodowego. Następnie uczennica Ewa Rojek będąca narratorem, wprowadziła wszystkich w tematykę uroczystości. Powiedziała, że: " Polska to wspólny świat wszystkich Polaków, tak jak światem uczniów jest szkoła.  Szkoła ma swój porządek spisany w postaci regulaminu samorządu szkolnego i statutu, Polska zaś spisany ma ten porządek w postaci Konstytucji, którą wszyscy Polacy powinni szanować, tak jak uczniowie powinni szanować swoje regulaminy".                                                                                                                                                                            

Szczególne zainteresowanie publiczności wzbudził występ Jakuba Morusińskiego, który wiernie odtworzył postać króla Stanisława Augusta Poniatowskiego zatwierdzającego uchwalenie Konstytucji 3 Maja.

Apel przygotowali uczniowie po kierunkiem nauczycieli: Anny Milewskiej-Inglot, Urszuli Jarentowskiej, Krzysztofa Jesionka.

Po skończoonej części artystycznej pani dyrektor Arleta Biegańska podziękowała nauczycielom i uczniom za piękną akademię, wzorową znajomość trudnych tekstów oraz ciekawą dekorację, przypomiała również uczniom o wywieszeniu flagi w czasie Świąt Majowych.

   

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »