Menu witryny
Strona główna
Aktualności
Archiwum
O szkole
Kółka zinteresowań
Realizowane projekty
Dla rodziców
----------------------
e-Dziennik - logowanie
Poczta - logowanie
Owncloud - logowanie
Stowarzyszenie KFR
----------------------
Nowości
Popularne
BIP

Linki
Mam kota na punkcie mleka
Linki

Linki
Advertisement
Linki
Gościmy
Aktualności
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Czytaj całość

22 czerwca w Szkole Podstawowej w Kawęczynie oficjalnie zakończył się kolejny rok szkolny 2017/2018.

Uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w tym dniu w uroczystej mszy świętej oraz akademii. Część artystyczną przygotowali absolwenci klasy trzeciej gimnazjum. Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz samorządowych, zaproszeni goście oraz rodzice uczniów i absolwentów, a Pani dyrektor Arleta Biegańska dokonała krótkiego podsumowania roku szkolnego.  Akademię poprowadzili uczniowie: Ewa Walczak i Jakub Morusiński.

Czytaj całość
 
Mali obywatele Kawęczyna na ścieżkach historii Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Czytaj całość
 
Przedszkolaki na ludowo Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Czytaj całość

Przedszkolaki na ludowo


W dniu 6 czerwca 2018roku  szkole odbył się XVIII Gminny Przegląd Twórczości Dziecięcej. Do udziału zgłosiły się 73 dzieci z oddziałów przedszkolnych przy szkołach w Kawęczynie, Skarżynie i Tokarach oraz Przedszkola Gminnego w Kowalach Pańskich.

Czytaj całość
 
Dzień Dziecka Przedszkolaków Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu

 Czytaj całość

            W ten wyjątkowy dzień 1 czerwca  2018 r. dzieci  z I , II  oddziału przedszkolnego w Kawęczynie  wraz z opiekunami udała się na wycieczkę do stajni "Roka"  znajdującej się   w miejscowości Kowale Księże. Na miejscu przywitały przedszkolaków dwa pieski oraz koty, toteż natychmiast na twarzach dzieci pojawiły się uśmiechy, a głaskaniu nie było końca. Program wycieczki był bardzo ciekawy. Zwiedzanie rozpoczęliśmy ścieżką dydaktyczką obejmującą pogadankę o koniach, rasach, sposobach użytkowania, przygotowania zwierząt do pracy, jak również pokaz sprzętu jeździeckiego. Dzieci miały bezpośredni kontakt ze zwierzętami, a pod opieką dorosłych mogły je głaskać. Następnie zostaliśmy zaproszeni na smaczne pieczone kiełbaski i napoje. 

Czytaj całość
 
Program rządowy "Dobry Start" Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
 
Czytaj całość
 
Otwórzcie oczy Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Czytaj całość

"Otwórzcie oczy"

"Wyłączcie telefony, otwórzcie oczy" tymi słowami  Pani Alina Bartosik 28 maja rozpoczęła wyjazd  obu drugich  klas gimnazjalnych  na zieloną szkołę do Bronowa. Teraz po powrocie możemy  z pełnym przekonaniem powiedzieć, że  Pani miała rację, bo faktycznie żyjemy jakby bardziej w świecie wirtualnym niż realnym i nie mamy nawet pojęcia, że bardzo blisko nas są ciekawe sprawy, które możemy poznać,  zobaczyć miejsca z pasjonującymi historiami z przeszłości,  które wiążą się z przeżyciami wybitnych ludzi, a mieszkających w naszych stronach. To wszystko mamy tak niedaleko, że nawet rowerem damy radę dojechać, ale problem polega na tym, że nie wiemy o istnieniu wielu atrakcji. Dlatego lepiej, abyśmy potrafili otworzyć się na to, co nam bliskie, bo przy okazji możemy miło wspólnie z kolegami lub rodziną spędzić czas i wcale nie musimy jechać na koniec Polski.

Czytaj całość
 
List Prezesa KRUS Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Czytaj całość
 
Przelot stacji kosmicznej Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
W pogodne wieczory zachęcam do spojrzenia na niebo. Możemy teraz obserwować przelot stacji kosmicznej z załoga na pokładzie. Stacja widoczna jest gołym okiem, nie potrzeba żadnego sprzętu. Przelatuje z zachodu na wschód na południowej stronie nieba. Widać jako jasny obiekt przesuwający się dość szybko po nieba. Czas przelotu to 3 do 5 minut.
 
1 czerwca - 22:22
2 czerwca - 23:07
3 czerwca - 22:14
5 czerwca - 22 :06

Życzę pogodnego nieba.

Arleta Biegańska
Czytaj całość
 
W Krainie Wielkich Jezior Mazurskich Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
 Czytaj całość

Na początku maja uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej - Curie wybrali się na trzydniową wycieczkę na Warmię i Mazury.

Teren ten odznacza się bardzo zróżnicowaną rzeźbą terenu. Charakterystyczne wzniesienia i równiny poprzecinane rzekami, strumieniami, a także doliny z ogromną ilością jezior, które dominują w krajobrazie to wizerunek tych okolic. Na urok tych ziem składają się obok bogactwa jezior, rzek i kanałów, również przepiękne lasy, liczne rezerwaty leśne, roślinne i zwierzęce oraz interesujące zabytki architektury.

Czytaj całość
 
Przedszkolacy blisko kultury i przyrody Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu

 Czytaj całość

Przedszkolacy blisko kultury i przyrody

We wtorek 08.05.2018 r. dzieci z obu oddziałów przedszkolnych były na wycieczce w Turku. Pierwszy punkt programu to obejrzenie spektaklu teatralnego pt. "O dzielnym Szewczyku". Spektakl dostarczył dzieciom niezapomnianych wrażeń : barwne dekoracje, piosenki, popisy w żonglowaniu, elementy akrobatyki a to wszystko wokół bajkowej historii Szewczyka.

Drugi punkt programu wycieczki to wizyta w Nadleśnictwie Turek - edukacja przyrodnicza. Nasi podopieczni obejrzeli tam krótki filmik o pracy leśnika, podziwiali dąb Jana Pawła II, a następnie pan leśniczy opowiedział o pszczołach, jak powstaje miód. Największe zainteresowanie wzbudziła obserwacja pszczół podczas ich pracy. Dzieci mogły zobaczyć na własne oczy pszczoły niosące pyłki kwiatów i ich krzataninę w ulu.

Dzieci nieco zmęczone ale pełne nowych doświadczeń i wzbogacone o nowe książki przyrodnicze (otrzymane od Nadleśnictwa Turek) powróciły do Kawęczyna.

Czytaj całość
 
Fasola z orzełkiem w "Ogródku Marysi" Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Czytaj całość

Fasola z orzełkiem w "Ogródku Marysi"

Uczniowie klasy IIIa gimnazjum z naszej szkoły mieli niecodzienną lekcję historii. W ramach cyklu zajęć poświęconych drodze Polaków do niepodległości, 4 maja, czyli tuż po Święcie Konstytucji 3 maja  zapoznani zostali przez nauczycielkę z rolą fasoli niepodległości, zwanej też fasolą z orzełkiem w czasach zaborów. Następnie zaopatrzeni w narzędzia ogrodnicze udali się do szkolnego ogródka, by zasadzić ziarenka tego symbolu patriotyzmu Polaków. Każdy z uczniów otrzymał również nasiona fasoli do zasadzenia we własnym ogrodzie.

Czytaj całość
 
Konkurs fotograficzny "KADR NA POWIAT TURECKI" Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu


Konkurs  fotograficzny  "KADR NA POWIAT TURECKI"

Czytaj całość
 
Nasi mali piłkarze !!! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Czytaj całość

Nasi mali piłkarze !!! :)


We wtorkowy poranek 27 kwietnia br. na obiekcie sportowym Moje Boisko ORLIK 2012 w Malanowie przy ul. Szkolnej rozegrany został turniej eliminacyjny Wielkopolskiego Turnieju Orlika 2018, którego organizatorem jest Szkolny Związek Sportowy "WIELKOPOLSKA".

Do rywalizacji na malanowskim Orliku przystąpiło 7 drużyn: SP Malanów I, SP Malanów II, SP Miłaczew, SP Przykona I, SP Przykona II, SP Kawęczyn i drużyna reprezentująca Zespół Szkolno-Przedszkolny ze Słodkowa. W pierwszej fazie turnieju drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w której zagrały systemem "każdy z każdym". Następnie po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowy do 1/2 finału. Po rozegraniu półfinałów odbyły się mecze o III miejsce oraz finał.

Nie zabrakło wielu pięknych goli, znakomitych interwencji bramkarzy i zagrań na bardzo wysokim poziomie.

Czytaj całość
 
Nasi mali poligloci Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Czytaj całość


Umiejętność posługiwania się językami obcymi to w dzisiejszych czasach konieczność.
Od września 2017 r. dzieci z klas wczesnoszkolnych uczą się języka niemieckiego m.in. dzięki przystąpieniu poszczególnych gmin z naszego powiatu do "Pilotażowego programu wsparcia nauczania języka niemieckiego przez samorząd powiatu tureckiego w klasach I - III szkół podstawowych w latach 2017-2020".
Czytaj całość
 
Martyna Błaszczyk na XXII Targach Edukacyjnych w Poznaniu. Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Czytaj całość


23 marca uczennica klasy IIIa gimnazjum Martyna Błaszczyk była uczestniczką podsumowania  Konkursu: "Polacy w świecie znani z działalności misyjnej, technicznej, archeologicznej i przyrodniczej",  które nastąpiło podczas XXII Targów Edukacyjnych w Poznaniu.  Tegoroczna edycja konkursu dotyczyła działalności Polaków w Bretanii. Organizatorem konkursu jest  Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, a jego celem  wzbudzenie zainteresowania wśród uczniów historią sławnych Polaków w świecie oraz historią, geografią i kulturą kraju, określonego w temacie na dany rok. Udział w Konkursie daje możliwość rozwijania wrażliwości i kreatywności  poprzez twórczość artystyczną, uwrażliwianie na piękno otaczającego  świata i różnorodność kulturową oraz zachęcenie  do samodzielnej pracy przy wykorzystaniu różnorodnych źródeł informacji i technik plastycznych.

Czytaj całość
 
Dzień Kobiet 2018 Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu

 Czytaj całość

        W dniu 8 marca w Szkole Podstawowej im. Marii Skłodowskiej - Curie na sali gimnastycznej odbył się  uroczysty apel z okazji "Dnia Kobiet".

        Klasa II gimnazjum zaprezentowała taniec "Belgijka" , który bardzo spodobał się publiczności. Nie obyło się bez skeczów, przedstawiających codzienne życie i problemy Bożeny i Merlina. W pierwszym skeczu małżeństwo siada do śniadania, Merlin opowiada jak było w trasie koncertowej, a Bożena jak kupowała jaja od baby na targu oraz o krecie, który zniszczył jej forsycje. W drugim skeczu Bożenka bierze kąpiel, a Merlin jest głodny próbuje ugrzać sobie parówkę.

Czytaj całość
 
Na wesoło i bez nudy, czyli "Wieczory Nauki" w Kaczkach Średnich Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Czytaj całość
Na wesoło i bez nudy, czyli "Wieczory Nauki" w Kaczkach Średnich

Pierwsze spotkanie ze szkołą średnią już za nami. W dniach 2-3 marca 19 uczniów z klasy III a odwiedziło mury Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich, gdzie przywitali nas: Dyrektor szkoły, uczniowie i nauczyciele, redaktorzy naszych regionalnych mediów oraz gość specjalny, Karol Rybicki - uznawany i utytułowany miksolog klasy światowej, z którym mieliśmy okazje porozmawiać, zrobić sobie zdjęcia i przygotować kilka pysznych koktajli.Czytaj całość
 
List Ministra Edukacji Narodowej Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Czytaj całość
 
100 - lecie Odzyskania Niepodległości Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Czytaj całość
 
Dobrze zaPROJEKTowana szkoła Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Czytaj całość
 
Gość z Izraela w naszej szkole Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Czytaj całość

Gość z Izraela w naszej szkole

Uczniowie klasy IIA i IIB uczestniczyli w bardzo atrakcyjnej lekcji z udziałem gościa z Izraela. Uczestnicy spotkania porozumiewali się  w języku obcym. Uczniowie mieli możliwość sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego oraz poznać zastosowanie translatora. W czasie spotkania omawiane były tematy związane z  kulturą, tradycją i obyczajami. Uczestnicy spotkania rozmawiali również  o dekalogu, który jak się okazało jest wspólny dla obydwu narodów.

 

Czytaj całość
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 71 z 348